Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale když je například něco nebo někdo “vytočí”, je to pouze signálem toho, že se na danou záležitost dívá přes určitý filtr – reaguje přes určitý vzorec myšlení, chování. Reaguje určitým způsobem pouze proto, že ho v dané chvíli “ovládl” nějaký myšlenkový vzorec – a nevědomě si jeho udržováním tvoří energetickou nerovnováhu a z ní plynoucí zdravotní potíže a nemoci.
Myšlenkové vzorce můžeme pro začátek rozdělit do pomyslných 2 skupin – na ty “vhodné” a na ty “nevhodné”. Toto rozdělí je opravdu jen dočasné, protože smyslem není být ovládán myslí. V první fázi takové rozdělí může však velmi pomoci, díky němu si začínáme uvědomovat, jak velmi často reagujeme na základě nevědomých myšlenkových vzorců.
Nejdříve si určité vzorce budete uvědomovat (přiznávat) spíše ojediněle nebo zpětně, ale i to je úspěch
- Když si myslíte, že vás někdo využil – je to reakce na “nevhodný” vzorec myšlení
- Když si myslíte, že někdo se nechová správně (na rozdíl od vás ) – je to reakce na “nevhodný” vzorec myšlení
- Když se obáváte, jak něco dopadne – je to reakce na “nevhodný” vzorec myšlení
- Když máte pocit, že vám něco nevychází – je to reakce na “nevhodný vzorec myšlení
- Když máte pocit zklamání, smutku, jestli za něco viníte sebe nebo druhé – vše to jsou reakce na “nevhodné” vzorce myšlení
Druhou možností jsou ty “vhodné” vzorce – když zapříčiní, že se cítíte fajn nebo alespoň lépe
Neznamená to ale automaticky, že když se cítíte fajn, že za tím stojí vzorec myšlení, který podporuje zdraví vašeho fyzického a psychického zdraví.. Fajn nebo lépe se můžete cítit i tehdy, když se zdá, že máte nad někým navrch nebo když do sebe tlačíte tabulku čokolády nebo si zapálíte cigaretu.
Úkol pro nadcházející dny : Všímejte si myšlenkových vzorců, podle kterých na něco reagujete. Těch zdánlivě “nevhodných” i těch zdánlivě “vhodných”. Netlačte se do změny – jen si jich všímejte, staňte se pozorovatelem sami sebe…
Pokračování za pár dní
A máte-li chuť se podělit o to, co jste vypozorovali, napište nám to do komentářů pod článek. Třeba to někomu pomůže začít vnímat sebe
Petra
6 komentářů u Myšlenkové vzorce – nemoc a zdraví