Skvělou možností, jak postupně tělo i mysl zvykat na přirozenou živou stravu, je vyhlášení ovocného dne. Můžete si nejdřív stanovit jakýkoli jeden den v týdnu a v ten jíst pouze a jedině ovoce (v parném létě je skvělý například melounový den). Postupně možná sami dny začnete přidávat.
Až se tělo začně pozvolna díky těmto ovocným dnům pročišťovat, mnohem snadněji a zřetelněji poznáte, jak vás kvalita a vibrace jídla může ovlivnit. Během ovocného dnes si můžete dopřát jakékoli ovoce, které budete mít k dispozici, doporučuji vyzkoušet i jednodruhový ovocný den, kdy v daný den jíte pouze jeden druh ovoce.
Šťáva nebo celé ovoce?
Poslední dobou jsou velmi propagované čerstvě vylisované ovocné šťávy. Tyto šťávy jsou skvělým dodavatelem živin pro všechny, kteří jedí vařenou stravu a tudíž mají značně zanesená střeva. Šťáva se do oběhu dostane mnohem snadněji.
Odšťavnění je vhodné také kupujete-li ovoce v běžném obchodě. Škodlivé látky z postřiků atd. se stahují do vlákniny a v samotné šťávě už tolik nejsou.
Nemělo by se to ale s ovocnými šťávami přehánět, protože na rozdíl od celého ovoce neobsahují vlákninu a tudíž by se mohla snadno zvednout hladina cukru v krvi. Ovocné šťávy je vhodné pít naředěné, případně přidat i nějaké zelené listy.
Já osobně už přiliš neodšťavňuji a když, tak jen zeleninu. Ovoce – zejména to z naší zahrady nebo kupované v bio kvalitě, mi přijde doslova škoda nejíst celé, včetně dužiny.
Stejně tak se při konzumaci ovoce v celku nemusíte nijak obávat zvýšené hladiny cukru v krvi – a to ani po x banánech snědených najednou.
Autor: Anežka, www.PrirodniCestou.cz
Šíření článku je možné pouze v nezkrácené a neupravené podobě včetně této poznámky a se všemi aktivními odkazy. Děkuji.
Nové komentáře