Podle příčin vzniku hyperaktivity existuje vrozená hyperaktivita (geneticky zděděná), hyperaktivita jako důsledek poškození nebo nezralosti mozku, hyperaktivita jako odpověď na prostředí (sociální vlivy) apod.
- Zvýšená aktivita se běžně objevuje u dětí, pro které je zvědavost a pohyb přirozenou součástí vývoje. Problém však představuje abnormální aktivita, jejíž příčiny vzniku často souvisejí s přísunem umělých potravinářských barviv. Tyto toxiny z organismu vyplaví džus z havajského ovoce Noni, který i skvěle chutná (Noni liquid).
- Hyperaktivita je výsledkem takové činnosti mozku, během níž mozek podporuje nadměrnou motorickou aktivitu a snižuje tlumivé procesy (vzruchů je více než útlumů). Tento dlouhodobý stav mozkové činnosti upravuje hořčík, který je nenahraditelný právě při přenosu nervových impulzů. V kombinaci s výtažkem z vojtěšky jej mohou užívat děti i dospělí (Green Health – vojtěška).
- Klinická studie, které se zúčastnilo 50 dětí, prokázala, že nedostatek hořčíku u dětí může vést ke vzniku hyperaktivity. U dětí, kterým bylo po dobu šesti měsíců, podávaný hořčík v množství 200 mg, byl zaznamenán pokles abnormální mozkové činnosti. Nízký přísun vápníku může být také odpovědný za vznik hyperaktivity jako důsledek slábnutí svalů či kostí (Strong Bones – vápník a hořčík 250ks, CaliVita).
- Tentýž výzkum prokázal i pozitivní vliv užívání vitamínů B skupiny na snížení až úplné odstranění hyperaktivity u dětí (MagneZi B6).
- U dospělých se hyperaktivita často spojuje s prožíváním stresových situací. Konzumace B vitamínů, hořčíku a vitaminu C odbourává stres a blahodárně působí na celý nervový systém (Stress Management B Complex; Bee Power).
Zpět na Přírodní léčba – seznam nemocí