Angína je zánětlivé onemocnění krčních mandlí a lymfatického kruhu hltanu.
Kde hledat skutečné příčiny angíny
Základní příčinou vzniku angíny je oslabený imunitní systém, tedy zanesené tlusté střevo a přetížený lymfatický systém, zejména slinivka.
Setká-li se organismus s virem, nejčastěji v podobě virové infekce nebo bakterie Streptococcus, a není-li jeho obranyschopnost dostatečná, snadno těmto bakteriím a virům podlehne. Pak je jen otázkou času, kdy vyvolají v těle nějaký zánět – například angínu.
Z výše uvedeného je zřejmé, že není řešením ani chirurgického odstranění mandlí, které jsou vlastně kontrolkou stavu naší sleziny. „Porucha“ této kontrolky nám říká, že něco v těle není v pořádku, tím, že jí odstřihneme, jen zavíráme oči předtím, co bychom měli hlavně řešit..
Takže až angína nebo jiný zánět v těle zaléčíte, cíleně se zaměřte na posílení své imunity a podporu lymfatického systému, jinak budou mít záněty opakující tendenci (zejména, když jsou k léčbě využívaná antibiotika, která imunitní štít těla ještě více oslabí).
Každopádně by se angína neměla podceňovat, může mít za následek vznik revmatických nemocí kloubů a řadu dalších zdravotních komplikací.
Jak se angína projevuje
Projevy angíny zná asi každý – cítíme nejen bolest v krku, ale často také při polykání, bolest hlavy, kloubů, svalů, máme teplotu, jsem ko..
Léčení angíny přírodní cestou
- Hlavním bodem léčby by měl být zejména klid a odpočinek. Jako u každé nemoci není na škodu, když zcela přirozeně si tělo žádá odpočinek i od trávení potravy a rozhodně není nutné se nutit do jídla. Takovýto přirozený půst tělu naopak pomáhá se snadněji se zánětem vyrovnat.
- Velmi důležitý je ale dostatečný pitný režim.
- Po propuknutí angíny je nezbytné výrazně zvýšit přísun vitaminu C. Dokud při plném zdraví stačí užívat 75 mg denně, během angíny se doporučená denní dávka pohybuje okolo 1000 mg (C 1000). Pro efektivnější absorpci vitaminu C do krve se využívají bioflavonoidy (Liquid C + Bioflavonoidy – tekutý vitamin C je díky své konzistenci vhodný i pro malé děti, seniory).
- Nejlepším přírodním antibiotikem stále zůstává česnek, který dokáže zlikvidovat desítky bakterií, virů a plísní. Navíc, česnek ve spojení s petrželí )kromě dvojitého protibakteriálního účinku) zefektivňuje vstřebatelností potřebných minerálních látek; mezi ně patří například železo, hořčík, měď (Garlic caps. – Česnek a petržel).
- Viry a bakterie, které jsou příčinou výskytu angíny skvěle hubí také olej z oregána. Ten je považován také za přírodní antibiotikum díky jeho dezinfekčním a léčivým účinkem. (Oregano Oil).
- Pálení a škrábání v krku, velké bolesti a vysoká horečka patří mezi nepříjemné symptomy angíny. Tyto potíže s rychlým účinkem odstraní kůra bílé vrby s protizánětlivou funkcí (White Willow-vrba bílá)
- Receptem starých Indiánů na oslabenou imunitu je rostlinka jménem Kočičí dráp. Klinické studie potvrdily, že výtěžek z tohoto peruánského “stromu života” vyživuje organismus a skutečně působí preventivně proti zánětlivým onemocněním (ImmunAid).
- Vhodné je doplnit také deficit stopových prvků v chelátové vazbě, a to v zastoupení vápníku, hořčíku, železa, jódu, mědi a zinku, které účinné léčí zánětlivých onemocnění různého původu (Power Mins).
Co dělat po odeznění angíny a jak jí přecházet
- Jestli jste užívali antibiotika, nezapomeňte si nasadit probiotickou kůru v podobě kvalitních probiotik a prebiotik, aby se ozdravila vaše střevní mikroflora (AC-zymes -lactobacillus acidophilus, ProBio Balance – oblíbené i u dětí, cucají se, Acidophilus a psyllium – s výtažkem z jitrocele)
- Silnou imunitu nelze vybudovat hned, zaměřte se na její posílení
- Doporučuji tělu dopřát detoxikace neboli očistu tlustého střeva
6 komentářů u Angína – přírodní léčba aneb jak ji zvládnout bez antibiotik