Aromaterapie je starodávná přírodní léčebná metoda, využívající sílu vonných esencí rostlin. Esenciální oleje již používali staří Římané a Řekové nejen k léčbě, ale i pro krásu a uklidnění či povzbuzení mysli. Aromaterapie se může právem nazývat univerzálním léčitelem, jelikož působí na fyzično i duševno organizmu. I vy můžete bez obav využít stále více populárnější způsob zlepšení stavu těla a mysli bez škodlivých účinků, pokud oleje správně aplikujete. Zatočte pomocí koncentrovaných esencí s vašimi obtížemi, posilněte fyzickou a zdravotní pohodu. Aromaterapie je skutečným přírodním darem a holistickou léčbou, beroucí na vědomí stav těla a mysli člověka i s jeho životním stylem.
Použití aromaterapie v praxi
Pomocí aromaterapie přispějete k harmonizaci vnitřní síly a vitality, uvolníte se a zrelaxujete. Stres si na vás jen tak netroufne. Navodíte si příjemné pocity jako pohodu, klid, radost, spokojenost a pozitivní pohled na život. Zvýšíte výkonnost, koncentraci a účinně vám pomůže například při bolestech hlavy, nervozitě, nespavosti, nachlazení, revmatismu, křečích nebo trávení. S aromaterapií se setkáte v kosmetice při omlazovacích kúrách i v potravinářství v podobě příchutí do potravin a nápojů. Aromaterapie se aplikuje pomocí masáží, inhalace, mastí a krémů, obkladů, koupelí a rozprašování.
Inhalace silic
Inhalace silic se využívá v psychoterapii. Příjemná vůně vám může doma nebo v zaměstnání výrazně zlepšit atmosféru, osvěží, povzbudí, uklidní, odstraní bolesti hlavy atd. K inhalaci se používají různé inhalátory a aromalampy. V případě použití inhalátoru se řiďte pokyny výrobce. Misku aromalampy (ideálně o objemu 100 ml, ve vzdálenosti 7 cm ode dna aromalampy) naplňte po okraj vodou, pod miskou zapalte svíčku a do vody nakapejte 4-8 kapek esenciálního oleje.
Aromatické koupele
Pro koupel zvolte kvalitní olej, abyste dokonale potěšili smysly a kůži. Aromaterapeutické masáže nabízejí masážní salony. Lokálně masírovat můžete i doma sami, pokud potřebujete pomoc při bolesti svalů a kloubů, při onemocnění kůže a drobném poranění. Silice lze užívat i vnitřně, jde však o nejméně rozšířený způsob, spojený se značným rizikem.
Hlavní zásady užívání rostlinných silic
Soustřeďte se na důkladné nastudování účinků zvolených esencí a pečlivě vybírejte podle kvality. Po příliš levných raději nesahejte, z obalu byste se měli dozvědět o původu, dodavateli a nesmí chybět datum výroby. Můžete se setkat i s převážně syntetickými nebo ředěnými silicemi se speciálním označením „pouze do aromalamp či do pot-pouri” kvalitu silice zachovávejte během užívání zavřením lahvičky a nevystavujte je teplotním výkyvům. Nejlépe je uchovávejte na chladném a temném místě, v nádobkách bez přístupu vzduchu. Nepoužívejte více kapek, než je stanoveno, vyšší koncentrace odnesete poškozením sliznice nebo kůže.
Nové komentáře